Deputat PSD Remus Mihalcea : O criză guvernamentală generată de ieșirea PNL din executiv, strict din orgolii politice și disperare de campanie, ar însemna să joci efectiv alba-neagra cu siguranța țării și a cetățenilor ei!

0
130

În tot circul de acum al nehotărâtului Ciucă, indivizii aceștia gălbui la față dovedesc cât sunt de inconștienți:

Cinism față de români:

O criză guvernamentală generată de ieșirea PNL din executiv, strict din orgolii politice și disperare de campanie (pentru că Ciucă e tot mai conștient că nu intră în turul 2), ar însemna să joci efectiv alba-neagra cu siguranța țării și a cetățenilor ei. PNL a mai reușit cu grație acest lucru, în guvernarea de tristă amintire cu USR, în urma căreia liberalii au bătut cu coada între picioare tot la poarta PSD, pentru a readuce stabilitate și siguranță guvernării.

Riscuri economice majore:

Un “ostaș în slujba țării” nu poate fugi de răspundere așa, pur și simplu, pentru o palmă de voturi, aruncând economia în haos! Spre exemplu România așteaptă acum, după un an de negocieri, răspuns pentru cererea de plată nr. 3 din PNRR. Negocierea cu Comisia Europeană a avut la bază tocmai angajamentul unei stabilități politice. Care stabilitate? Nu cumva riscăm să pierdem miliarde de euro pe seama ifoselor făcute de liberali, care amenință acum că ies de la guvernare?

Iar exemplele pot continua la nesfârșit…