În ultima perioadă, primăria orașului Mioveni constată cu regret intensificarea acțiunilor de vandalism și distrugere a bunurilor publice, fapte care nu fac cinste unui oraș care se dorește a fi european!
Aceste acte iresponsabile ale unor persoane fără educație și fără bun simț produc constant pagube materiale, însă, mai grav, sunt cazuri când rezultatul acțiunilor se reflect în perturbarea și sabotarea unor activități organizate chiar pentru comunitate.
Un astfel de exemplu s-a petrecut în cursul zilei de ieri, când s-a constatat defectarea, cu rea voință, a câtorva panouri care alcătuiesc ecranul LED pe care s-au vizionat semifinale și finala EURO 2020.
Este vorba despre bunurile orașului, iar distrugerea lor este considerată infracțiune și pedepsită cu amendă penală sau chiar închisoare! Facem apel către cetățenii care sunt martorii unor asemenea fapte să apeleze imediat 112 sau dispeceratul Poliției Locale Mioveni la numărul de telefon 0348 445 855.