La ceremonie au participat și consilieri județeni, precum și vicepreședintele CJ Argeș, Marius Nicolaescu. ,,Cei care sunt cu adevărat marii câștigători sunt cei cărora acești tineri li s-au adresat. Consiliul Județean Argeș, ca de fiecare dată, sprijină astfel de acțiuni, realizate în parteneriat cu instituțiile partenere ATOP. Am înțeles că a fost o concurență acerbă, că au fost diferite proiecte, că au fost prezentate filmulețe de prevenție realizate chiar de tineri, ceea ce este foarte important pentru că acești tineri au conștientizat problema și au acționat în mod direct chiar către colegii lor. Consiliul Județean Argeș va susține genul acesta de proiecte care să conștientizeze tinerii cu privire la pericolele acestor adicții, mai ales că ne completează activitatea derulată de DGASPC pe această linie” – Marius Nicolaescu, vicepreședinte Consiliul Județean Argeș.
,,Ne-am bucurat foarte mult să vedem implicarea tinerilor în acest proiect. Nu ne-am concentrat doar pe partea de prevenție, ci și pe creativitatea cu care tinerii pot veni pentru a combate aceste fenomene. Răspunsul stă în noi! Schimbarea stă în noi!” – Ana Stan, președinte Consiliul Județean al Elevilor Argeș.
,,Mă bucur foarte mult să văd o sală plină cu oameni cu aspirații, care vor să facă ceva și știu să facă acel ceva. Mă bucur că am fost alături de voi în acest proiect” – Bogdan Ivan Jr., președinte Interact Club Pitești.
,,Amintiți-vă cât ne-am luptat împreună ca aceste proiecte să nu mai fie făcute de către adulți, ci de către tineri pentru tineri. Faptul că tineri ca voi au fost implicați anul trecut într-un proiect referitor la bullying înseamnă că voi, tinerii, ați înțeles care sunt problemele care vă vizează și că v-ați hotărât să luați și atitudine!” – Bogdan Ivan, consilier județean.
,,Lăsați amprenta pentru colegii dvs prin ceea ce faceți dvs, prin puterea exemplului. Sperăm să vă avem parteneri în continuare și în alte proiecte. În orice moment simțiți nevoia să veniți către noi, vă rog să o faceți cu cea mai mare încredere. Avem nevoie de parteneri, de voluntari, de puterea exemplului dvs” – Tatiana Eftime, directorul DGASPC Argeș.
,,Mulțumesc din partea Inspectoratului Școlar celor care au avut inițiativa acestei campanii împotriva adicțiilor. Noi vom continua să transmitem mai departe în fața elevilor și liceenilor mesajele pe care dvs le-ați transmis în cadrul acestui proiect” – prof. Minerva Elena Rizea, Inspectoratul Județean Școlar.
,,Mulțumesc președintelui ATOP pentru invitația transmisă. Împreună cu colegii mei din compartimentul de Prevenire și Combatere a Criminalității am participat la cea mai mare parte dintre activitățile din cadrul campaniei, la ședințele de conștientizare și prevenire din cadrul unitților de învățământ și, cu sigurață, vom participa și la celelalte proiecte” – Colonel Răzvan Vîlcu, prim-adjunct IJJ Argeș.